Zawody biegowe - podział na dystans i kategorie wiekowe z opaskami Tyvek

Jak usprawnić obsługę uczestników wydarzeń sportowych?

Od kilku lat możemy zaobserwować wciąż rosnącą liczbę zawodów biegowych dla dorosłych i dzieci. Organizatorzy dbają o bogate i ciekawe pakiety startowe. Niestety kwestia próby rozróżnienia zawodników w przypadku biegów o różnych dystansach czy przy podziale wyników na kategorie wiekowe pozostawia wiele do życzenia. Z pomocą przychodzą tutaj kolorowe opaski na biegi Tyvek.

Różne dystanse na zawodach biegowych

W organizowanych zawodach biegowych najczęściej liczba uczestników waha się od stu czy dwustu, do nawet 2-3 tysięcy w zależności od wielkości imprezy (zdarzają się biegi z jeszcze większą frekwencją). Cechą charakterystyczną dużych i dobrze zorganizowanych imprez jest częsty podział na różne dystanse. Przy klasycznym półmaratonie (około 21 km) organizowane są również zawody na 10 km. Przy okazji pojawiają się też konkurencje dla dzieci w różnym wieku. Czy zawodnicy mogą być lepiej rozróżnieni w ramach pokonywanego dystansu?

opaski dla zawodników

Podział na kategorie wiekowe

Większość zawodów biegowych dzieli się również ze względu na wyniki według kategorii wiekowych. Oprócz klasyfikacji open i podziału na płeć, spotykamy się z kategoriami wiekowymi liczonymi najczęściej co 10 lat. Organizatorzy w pakiecie startowym zapewniają koszulkę oraz numer z paskiem do pomiaru czasu. Na tym kończy się jakiekolwiek rozróżnienie zawodników. Jest jednak faktem oczywistym, iż niejeden z uczestników chętnie dowiedziałby się o tym ile osób z grupy przed nim, biegnie na tym samym dystansie i w jakich kategoriach wiekowych. Jest to bezsprzecznie dodatkowa mobilizacja dla uczestników. Powstaje jednak pytanie: jak skutecznie można tego dokonać?

opaski na biegi przełajowe

Podział na dystans i kategorie wiekowe z opaskami Tyvek

Z pomocą przychodzą nam tutaj różnokolorowe opaski dla zawodników, dzięki którym możemy swobodnie dokonać podziału zawodników ze względu na pokonywany dystans czy wiek. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, można na wybranych opaskach umieścić dowolny nadruk – nazwę zawodów, sponsora lub wgrać logotyp w naszym kreatorze do samodzielnego tworzenia projektów opasek. Produkt Tyvek są to opaski numerowane, bowiem w każdym modelu posiadają numerację sekwencyjną pozwalającą na kontrolę ilości uczestników biorących udział w biegu. Możliwości wykorzystania opasek dla zawodników na zawodach biegowych jest przynajmniej kilka. Nasi klienci bardzo często zamawiają opaski na biegi przełajowe. Nie ma znaczenia w jakiej lokalizacji potrzebne są opaski Tyvek. Szczecin, Warszawa, Poznań? Zamów online a my wyślemy Twoje opaski do dowolnego zakątka Polski.